smslaenee.eu smslaenee.eu
Bartek 30.01.2021

Jaki rodzaj pigułki najlepiej stosować dla kobiet?

Polecane: mój najnowszy post na blogu

Pigułka, jak się okazuje, to produkt bardzo często polecany przez kobiety cierpiące na zaburzenia miesiączkowania. Jednak to nie jedyny przypadek. Inne rodzaje leków również dobrze sprawdzają się u kobiet, które nie mają skłonności do częstych miesiączek. Rodzaj leku zależy od marki pigułki, co ma pozytywny wpływ na sam cykl menstruacyjny. Pozostałe czynniki to: rodzaj krwawienia miesiączkowego (lepiej stosować zwykłe tampony niż preparat hormonalny), metoda antykoncepcji oraz długość cyklu miesiączkowego.

Skoncentrujmy się na jednym z nowych rodzajów antykoncepcji, a mianowicie na zaciągnięciu się pochwy, który może być najbardziej skuteczny w zapobieganiu miesiączkom.

Rodzaj krwawienia miesiączkowego

Zaciągnięcie się pochwy to nowy wynalazek, który zapobiega wystąpieniu obfitych miesięcznych i rocznych krwawień miesiączkowych. Charakteryzuje się tym, że nie działa antykoncepcyjnie - jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, a tampon zawiera około 98% wody (krwawienie miesiączkowe jest bardzo małe - dlatego tamponów nie należy traktować jako środka antykoncepcyjnego). Tampon zawiera specjalną mikrokulkę, dzięki której pochwa równomiernie rozprowadza płyn menstruacyjny. Tampon można prać w pralce (najlepiej 3-4 litry wody), w zależności od potrzeby ochrony menstruacyjnej.

Tampony to najlepsza ochrona przed miesiączką

Oprócz zaciągnięć się pochwy możemy również znaleźć przedłużenia tamponów. Składają się z koralików przyklejonych do tamponu przez dwóch lub trzech partnerów. Istotny jest również kształt samego tamponu - można wyróżnić tampony w dwóch rodzajach kolorów.

Istnieje również możliwość zakupu tamponów w tubkach - tampony z wieczkiem o różnej długości (można je również wkładać do tamponów o większej średnicy) należy tak dobrać, aby nie zgubiły się lub nie zniszczyły w pierwszych miesiącach użytkowania.

Polecane: ich wyjaśnienie

Tagi: miesiączkowego, tampon, rodzaje kawy, rodzaj widowiska dokumentalnego, rodzaje choinek, rodzaj haftu krzyżówka,